CYO Travel Basketball 2019-20 Results


Sunday, December 15, 2019 @ 4:30pm
Final
6th Grade Girls (6th Grade Girls) 14
    Christ the King - Commack 30
 
Sunday, December 15, 2019 @ 2:30pm
Final
8th Grade Girls (8th Grade Girls) 31
    Good Shepherd - Holbrook 17
 
Saturday, December 14, 2019 @ 6:30pm
Final
    St. Joseph´s - Kings Park 57
8th Grade Boys (8th Grade Boys) 36
 
Saturday, December 14, 2019 @ 5:15pm
Final
    St. Thomas More 21
4th Grade Girls East (3rd Grade Girls) 6
 
Saturday, December 14, 2019 @ 5:15pm
Final
    St. Joseph - Ronkonkoma 29
8th Grade Girls (8th Grade Girls) 38
 
Saturday, December 14, 2019 @ 4:00pm
Final
    St. Patrick - Huntington 10
6th Grade Girls (6th Grade Girls) 28
 
Saturday, December 14, 2019 @ 4:00pm
Final
    St. Patrick´s - Smithtown 32
7th Grade Boys (7th Grade Boys) 16
 
Sunday, December 8, 2019 @ 6:00pm
Final
6th Grade Girls (6th Grade Girls) 24
    St. Anthony of Padua - East Northport 9
 
Sunday, December 8, 2019 @ 2:30pm
Final
8th Grade Boys (8th Grade Boys) 32
    St. Mark´s - Shoreham 43
 
Sunday, December 8, 2019 @ 12:30pm
Final
4th Grade Girls West (4th Grade Girls) 12
    St. Rose of Lima - Massapequa 19
 
Saturday, December 7, 2019 @ 4:00pm
Final
    St. - Joseph - Kings Park 25
6th Grade Girls (6th Grade Girls) 15
 
Saturday, December 7, 2019 @ 12:15pm
Final
7th Grade Boys (7th Grade Boys) 22
    St. Mary´s - East Islip 39
 
Saturday, December 7, 2019 @ 10:45am
Final
4th Grade Girls East (3rd Grade Girls) 20
    St. Isidore - Riverhead 9
 
Saturday, December 7, 2019 @ 10:45am
Final
8th Grade Girls (8th Grade Girls) 29
    Mary Immaculate - Bellport 41
 
Saturday, November 30, 2019 @ 6:00pm
Final
6th Grade Boys (6th Grade Boys) 26
    St. Anthony of Padua - East Northport 12
 
Saturday, November 30, 2019 @ 3:45pm
Final
8th Grade Girls (8th Grade Girls) 28
    Christ the King - Commack 20
 
Sunday, November 24, 2019 @ 6:15pm
Final
7th Grade Boys (7th Grade Boys) 25
    Good Shepherd - Holbrook 29
 
Sunday, November 24, 2019 @ 3:30pm
Final
6th Grade Girls (6th Grade Girls) 9
    St. James - Setauket 8
 
Saturday, November 23, 2019 @ 6:30pm
Final
    Sts. Peter and Paul - Manorville 17
6th Grade Boys (6th Grade Boys) 37
 
Saturday, November 23, 2019 @ 5:15pm
Final
    St. James - Setauket 21
5th Grade Girls (5th Grade Girls) 19
 
Saturday, November 23, 2019 @ 4:00pm
Final
    St. Matthew - Dix Hills 10
4th Grade Girls West (4th Grade Girls) 27
 
Saturday, November 23, 2019 @ 11:45am
Final
6th Grade Girls (6th Grade Girls) 8
    St. Thomas More 14
 
Saturday, November 23, 2019 @ 9:00am
Final
4th Grade Girls East (3rd Grade Girls) 9
    St. James - Setauket 18
 
Friday, November 22, 2019 @ 8:30pm
Final
7th Grade Boys (7th Grade Boys) 22
    St. Thomas More - Hauppauge 33
 
Sunday, November 17, 2019 @ 2:30pm
Final
8th Grade Boys (8th Grade Boys) 39
    St. Patrick´s - Huntington 45
 
Sunday, November 17, 2019 @ 1:00pm
Final
5th Grade Girls (5th Grade Girls) 13
    Infant Jesus 17
 
Sunday, November 17, 2019 @ 12:00pm
Final
4th Grade Girls East (3rd Grade Girls) 10
    St. Patrick's - Smithtown 31
 
Saturday, November 16, 2019 @ 6:30pm
Final
    St. Patrick's - Huntington 40
4th Grade Girls East (3rd Grade Girls) 3
 
Saturday, November 16, 2019 @ 6:30pm
Final
    St. Lawrence - Sayville 27
7th Grade Boys (7th Grade Boys) 33
 
Saturday, November 16, 2019 @ 5:15pm
Final
    St. John - Center Moriches 7
5th Grade Girls (5th Grade Girls) 26
 
Saturday, November 16, 2019 @ 5:15pm
Final
    St. James - Setauket 13
8th Grade Girls (8th Grade Girls) 27
 
Saturday, November 16, 2019 @ 4:00pm
Final
    Christ the King - Commack 14
6th Grade Girls (6th Grade Girls) 10
 
Saturday, November 16, 2019 @ 4:00pm
Final
    St. Kilian - Farmingdale 16
4th Grade Girls West (4th Grade Girls) 8
 
Saturday, November 16, 2019 @ 4:00pm
Final
    St. Thomas More - Hauppauge 10
6th Grade Boys (6th Grade Boys) 37
 
Sunday, November 10, 2019 @ 2:30pm
Final
5th Grade Girls (5th Grade Girls) 11
    St. Patrick - Huntington 29
 
Sunday, November 10, 2019 @ 1:45pm
Final
4th Grade Girls West (4th Grade Girls) 23
    St. William the Abbot - Seaford 16
 
Sunday, November 10, 2019 @ 12:00pm
Final
4th Grade Girls East (3rd Grade Girls) 14
    Sacred Heart - Cutchogue 16
 
Saturday, November 9, 2019 @ 6:30pm
Final
    St. Elizabeth - Melville 13
4th Grade Girls West (4th Grade Girls) 23
 
Saturday, November 9, 2019 @ 5:15pm
Final
    Mary Immaculate - Bellport 22
4th Grade Girls East (3rd Grade Girls) 9
 
Saturday, November 9, 2019 @ 4:00pm
Final
    St. James - Setauket 31
6th Grade Girls (6th Grade Girls) 15
 
Saturday, November 9, 2019 @ 2:15pm
Final
5th Grade Girls (5th Grade Girls) 2
    St. Patrick - Smithtown 25
 
Friday, November 8, 2019 @ 8:30pm
Final
8th Grade Girls (8th Grade Girls) 26
    Our Lady of Grace - Babylon 22
 
Sunday, November 3, 2019 @ 2:30pm
Final
4th Grade Girls West (4th Grade Girls) 25
    St. Joseph - Babylon 5
 
Sunday, November 3, 2019 @ 1:00pm
Final
8th Grade Girls (8th Grade Girls) 47
    Infant Jesus 21
 
Saturday, November 2, 2019 @ 4:00pm
Final
    Sts. Cyril and Methodius - Deer Park 15
8th Grade Girls (8th Grade Girls) 40
 
Saturday, November 2, 2019 @ 10:30am
Final
6th Grade Girls (6th Grade Girls) 14
    St. Joseph - Kings Park 26
 
Sunday, October 27, 2019 @ 2:00pm
Final
4th Grade Girls West (4th Grade Girls) 11
    Christ the King - Commack 11
 
Saturday, October 26, 2019 @ 6:30pm
Final
    St. Lawrence - Sayville 9
5th Grade Girls (5th Grade Girls) 14
 
Saturday, October 26, 2019 @ 5:15pm
Final
    St. James - Setauket 8
8th Grade Girls (8th Grade Girls) 32
 
Saturday, October 26, 2019 @ 4:00pm
Final
    St. Elizabeth - Melville 18
6th Grade Girls (6th Grade Girls) 16
 
Saturday, October 26, 2019 @ 11:30am
Final
4th Grade Girls West (4th Grade Girls) 27
    St. Barnabas - Bellmore 24
 
Saturday, October 26, 2019 @ 10:30am
Final
4th Grade Girls East (3rd Grade Girls) 8
    St. Joseph - Kings Park 28
 
Friday, October 18, 2019 @ 8:00pm
Final
8th Grade Girls (8th Grade Girls) 23
    Our Lady of Perpetual Help - Lindenhurst 19